You are currently viewing Ekrany akustyczne dogodności równowagi.

Ekrany akustyczne dogodności równowagi.

Ekrany akustyczne do zastosowań biurowych

płoty dźwiękochłonne czy ekrany akustyczne

Ekrany akustyczne, znane również jako panele akustyczne, służą przede wszystkim do zapobiegania przedostawaniu się niepożądanych dźwięków do pomieszczenia. Składają się one z arkuszy twardego plastiku lub drewna, w których strategicznie rozmieszczone są otwory. Otwory umożliwiają przepływ powietrza, ale zapobiegają przenikaniu przez nie fal dźwiękowych. Daje to efekt amortyzacji i sprawia, że w pomieszczeniu panuje większy spokój.

Ekrany akustyczne zaciszniejszy nasze bungalow tudzież cokolwiek rozstroju neuronów.

Panele akustyczne są niezwykle przydatne w blokowaniu dźwięków zewnętrznych, które mogą być irytujące i mogą wtargnąć do Twojego domu. ekrany akustyczne Jednak często nie są one wystarczające do osiągnięcia pełnej kontroli akustycznej. Gdy trzeba zablokować hałas, mogą być potrzebne akustyczne panele ścienne lub akustyczne panele podłogowe. Są one stosowane w różnych sytuacjach, takich jak redukcja hałasu w studiu nagraniowym lub panele akustyczne używane przez muzyków. Panele akustyczne można również zamontować we własnym domu, aby stworzyć idealne środowisko akustyczne i całkowicie odizolować się od hałasu z zewnątrz.

Ekrany akustyczne z ekrany dźwiękochłonne

Ekrany akustyczne zmniejszają pogłos w Twoim domu poprzez zamknięcie obszarów, przez które mogą przedostawać się hałasy z zewnątrz. Ogólnie rzecz biorąc, ekrany akustyczne mogą być stosowane w celu zmniejszenia hałasu o niskiej częstotliwości nawet o 90%, choć niektóre są specjalnie zaprojektowane do redukcji hałasu o wyższej częstotliwości, jak również. Niektóre ekrany akustyczne działają poprzez stworzenie otwartej konstrukcji, która pozwala na przepływ powietrza przy jednoczesnym blokowaniu boków. Inne działają poprzez tworzenie zamkniętej konstrukcji, bez szczelin lub otworów w projekcie.

Ekrany akustyczne bezpieczeństwo zarazem prywatność plus szmat spokoju w naszym ogrodzie.

Panele akustyczne mogą być również zaprojektowane i zainstalowane jako miękkie DB (tłumienie dyspersyjne). Ekrany akustyczne Soft DB są stosowane w salach koncertowych, pomieszczeniach dźwiękoszczelnych, studiach nagrań i szkołach w celu zmniejszenia ilości wibracji i echa powodowanych przez głośniki i inne urządzenia. W przeciwieństwie do ekranów akustycznych, miękkie panele DB nie zatrzymują dźwięku. Zamiast tego odbijają dźwięk z powrotem w przeciwnym kierunku, znacznie zmniejszając ilość pogłosu występującego w pomieszczeniu. Miękkie panele akustyczne są dostępne zarówno w wersji sztywnej, jak i elastycznej.

Ekrany akustyczne mogą być również łączone z innymi systemami redukcji hałasu, takimi jak kurtyny dźwiękochłonne i dyfuzory, w celu dalszego ograniczenia hałasu z zewnątrz. Niektóre ekrany akustyczne to systemy całkowicie zamknięte; inne są półzamknięte i posiadają przestrzeń między panelami umożliwiającą regulację szczelin, co pozwala na lekkie ich otwarcie w celu uzyskania „otwartego” wyglądu. Dostępne są również modele montowane w oknach, które montuje się wewnątrz ramy okiennej, tworząc jeszcze większą barierę akustyczną.

ekrany akustyczne są dostępne w szerokiej gamie kształtów, kolorów i materiałów, i na pewno znajdzie się taki, który będzie odpowiadał Twoim potrzebom i budżetowi. Materiały używane do produkcji ekranów akustycznych różnią się, ale wspólne materiały obejmują winyl, włókno szklane, stal, aluminium i drewno. Chociaż ekrany akustyczne mogą nie być tak stylowe jak niektóre inne produkty, ich wydajność jest nadal bardzo skuteczna, a ich trwałość sprawia, że są one godną inwestycją. Ponadto, ich trwałość sprawia, że są doskonałym wyborem dla obszarów publicznych i biur, gdzie są prostym, opłacalnym i długotrwałym rozwiązaniem w celu zmniejszenia zanieczyszczenia hałasem.

Ekrany akustyczne ważność przerwy relaksacyjnej.

Istnieje wiele ekranów akustycznych dostępnych do zakupu, ale ważne jest, aby współpracować z profesjonalnym instalatorem, tak aby produkty mogły być zainstalowane z najwyższą jakością. Określenie swoich wymagań oznacza, że będziesz musiał rozważyć rozmieszczenie przegród – chcesz stworzyć jak najmniejszą przestrzeń, aby zredukować hałas z zewnątrz. Jeśli na przykład próbujesz zmniejszyć pogłos, ważne jest, aby upewnić się, że kupujesz ekrany akustyczne, które mają wysoką wydajność dyfuzora. Kolejną kwestią jest rodzaj zastosowanej boazerii, która określa zarówno rodzaj, jak i jakość tłumienia dźwięku – na przykład panele z litym rdzeniem oferują lepsze właściwości tłumienia dźwięku niż panele laminowane lub wielowarstwowe.

Przy wyborze ekranów akustycznych do biura lub budynku, ważne jest, aby wziąć pod uwagę rozmiar i rozmieszczenie, jak również rodzaj dyfuzorów, na które się zdecydujesz. Wybierając dyfuzor, który jest zbyt mały lub bardzo mocny, może prowadzić do nieodpowiednich poziomów absorpcji – podczas gdy wybierając jeden, który jest zbyt duży może zrobić zbyt dużo hałasu do pokoju. Jest to również dobry pomysł, aby wybrać dyfuzor, który pasuje do wymiarów swojego pokoju. Wiele nowoczesnych produktów wyposażonych jest w technologię DSP, która pozwala na precyzyjne dostrojenie poziomu pochłaniania dźwięku do Twoich potrzeb. Ekrany akustyczne, które kupisz powinny być łatwe w montażu i instalacji, więc zachowaj ostrożność przy podejmowaniu ostatecznej decyzji i zadawaj wiele pytań, aby upewnić się, że otrzymujesz dobrą jakość i stosunek jakości do ceny.


Dane adresowe:
Akte – Ogrodzenia – Kontakt
Akte Sp. z o.o.
ul. Morasko 17
61-680 Poznań
801 000 784
(61) 665 06 06
784 377 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]