Odzyskiwanie danych z macierzy RAID Raid Matrix Recovery

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID Jeśli jesteś na tyle niefortunne, aby mieć uszkodzony lub problematyczny dysk, pierwszą myślą może być poszukiwanie profesjonalnego komputera lub firmy naprawy dysków twardych, i zostawić go na tym. Ale ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że jest możliwe, aby zrobić własne odzyskiwanie macierzy RAID bez płacenia za takie usługi. Odzyskanie danych raid po awarii logicznej jest również dość proste. W tym artykule opisano, co należy wiedzieć o różnych typach odzyskiwania danych z macierzy RAID.
Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 0+1 w operatywna polityka.
Istnieją dwie popularne formy odzyskiwania danych z macierzy RAID. Pierwsza z nich znana jest jako PLIK w lub LRAO-based raid recovery. W tym przypadku cała macierz jest fizycznie nienaruszona. Jednym z wyzwań związanych z tą metodą jest to, że komputer kliencki musi być w stanie odczytać dyski, które zostały nadmiernie zasiane. Innym poważnym problemem związanym z tą metodą jest to, że jeśli komputer główny (lub podrzędny) ulegnie awarii, ucierpi na tym również cały system, co uniemożliwi dostęp do plików znajdujących się w systemie wtórnym.
Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 0,1 wartości wzorowego obsługi.
Drugą najczęstszą formą odzyskiwania RAID jest format Nasta+Naxa. Odbywa się to przy użyciu urządzenia NAS firmy Apple lub narzędzia Netwareraid. Podczas gdy niektóre starsze dyski twarde ATA mogą pracować z tą formą odzyskiwania danych, prawie zawsze jest to przypadek zaawansowanego uszkodzenia sektorów – awaria jednego dysku w macierzy. W takim przypadku nie dojdzie do fizycznego uszkodzenia macierzy, ale pojawi się dysk osierocony, do którego nie będzie miał dostępu system operacyjny ani aplikacje.
Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 0+1 nakłady oraz sposobności.
Jest jeszcze trzecia forma odzyskiwania danych, która zyskuje na popularności, a jest nią odzyskiwanie danych wspomaganeraidem. Osiąga się to poprzez przywrócenie całego lub części systemu wtórnego. Aby to osiągnąć, do maszyny wtórnej musi być fizycznie podłączona kopia lustrzana dysku twardego systemu. Fizyczna kopia zapasowa składa się zarówno z dysków logicznych, jak i dysków startowych systemu wtórnego, co czyni je dokładną repliką systemu pierwotnego. Z maszyny głównej kopie zapasowe logiczne są tworzone na partycji głównej drugiego systemu, a następnie na odpowiednich dyskach SMART w maszynie wtórnej opartej na RAID. Wszystkie partycje zostają nadpisane, dzięki czemu urządzenia dysku twardego w systemie wtórnym zostają zrekonstruowane.
Powyższy przykład jest dość uproszczony, ale jeśli używasz serwera z raidem na poziomie 5, Twoje żądania I/O będą ogromne. Taka sytuacja może wymagać czegoś bardziej wyrafinowanego. Czwartym typem odzyskiwania RAID, który jest z powodzeniem stosowany w branży od jakiegoś czasu, są macierze raidmirrors, tworzone z macierzą q stripe. Jak sama nazwa wskazuje, lustra są ułożone w kształcie litery Z, przy czym każda macierz ma do czterech niezależnych pasków Z.
Jeśli nie jesteś zaznajomiony z Z macierzy raid systemów odzyskiwania, prawdopodobnie zastanawiasz się, co dokładnie technologia jest i jak taki system może pomóc. Mówiąc najprościej, jest to pochodna technologii Z stripe, która została użyta w macierzach RAID w celu stworzenia czegoś w rodzaju ułożonej macierzy. Na wypadek, gdybyś nie wiedział, istnieją dwa rodzaje macierzy RAID: paskowe i wielowarstwowe. Macierzy raid recovery uzesiwna jest formą macierzy ułożonej w stos, w której rzeczywiste urządzenia RAID są umieszczone pomiędzy dwoma urządzeniami SMART stripe. Dzięki temu zachowana jest pełna odporność na kolizje oraz zapewniona jest efektywna alokacja zasobów.
Odtwarzanie danych z macierzy RAID 0,1 jako zamysł spółki po uszkodzeniu.
Chociaż odzyskiwanie macierzy RAID jest już znane od dłuższego czasu, nowy system odzyskiwania macierzy Z przenosi sprawy na zupełnie nowy poziom. Istnieją teraz cztery niezależne paski Z, zamiast zwykłych dwóch, a każdemu urządzeniu przypisana jest określona pojemność. Na przykład pasek dla najmniejszego urządzenia w macierzy będzie zarezerwowany dla urządzenia o najniższej pojemności, a największy pasek będzie zarezerwowany dla urządzenia o najwyższej pojemności. Zapewnia to efektywną alokację zasobów wydajności i lepsze zużycie energii. Cała macierz jest więc zasilana wyłącznie przez prędkość samych urządzeń, a nie wolniejsze dyski SMART stosowane w macierzach RAID.
Nowy system posiada również cztery niezależne paski Z i dwie pojemności, co zwiększa wydajność i efektywność macierzy RAID. Każdy z dysków wyposażony jest również w Smart Object Technology (SOT), czyli rodzaj inteligentnej karty umożliwiającej uruchamianie plików na różnych urządzeniach. Dzięki temu nie ma potrzeby instalowania całego systemu operacyjnego na każdym komputerze, który będzie korzystał z dysku. Dysk SMART można po prostu zainstalować na każdej maszynie, a następnie wykorzystać go do przechowywania danych i monitorowania plików.
Dane adresowe:
AKTE Odzyskiwanie danych – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 784 898 784
Telefon: 784 380 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]