You are currently viewing Remont, czyli drogie wydarzenie

Remont, czyli drogie wydarzenie

  • Post author:
  • Post category:inne

Raczej zdecydowana większość z nas chciałaby mieszkać w nowoczesnym domu, w którym nic się nie psuje ani nie niszczy, Jednak jest to niemożliwe. Właśnie z tego względu przynajmniej od czasu do czasu niezbędne jest wykonanie w domu czy w mieszkaniu remontu. Zapewne wiemy o tym, że wszystko to wiąże się z kosztami.

Wyższe koszty remontu w Polsce niż planowaliśmy

Zawsze, gdy wiemy, że będziemy przeprowadzać w naszym domu remont to najlepiej jest zaplanować sobie konkretny budżet na wykonanie remontu. Jednak tutaj musimy być świadomi tego, że w trakcie jego wykonywania bardzo często pojawia się do zrobienia wiele kwestii, których nie widać na pierwszy rzut oka. Jest to zupełnie normalne, ponieważ nie zawsze jesteśmy w stanie wszystko od razu dostrzec. W 2019 roku w naszym kraju praktycznie co drugi Polak zdecydował się na przeprowadzenie remontu, a przynajmniej właśnie tak wynika z raportu dostępnego w internecie. Jeśli chodzi o sam budżet na remont to niestety w zdecydowanej większości przypadków został on przekroczony co oznacza, że koszty remontu były zdecydowanie wyższe niż zakładaliśmy.

Zapas w budżecie

Za każdym razem, gdy zastanawiamy się jaki będzie koszt przeprowadzenia takiego remontu to dobrze jest mieć trochę zapasu, aby później nie być zaskoczonym. Z drugiej strony, jeśli nie wykorzystamy całego zaplanowanego budżetu to będzie dla nas to miłe zaskoczenie, a pieniądze, które nam zostaną będziemy mogli przeznaczyć na coś innego. Według wspomnianego raportu średnio koszt takiego remontu mieszkania był o ok. 1000 zł wyższy niż pierwotnie zakładaliśmy. Trzeba sobie szczerze powiedzieć, że jeśli chodzi o remonty to taka kwota nie jest wcale aż tak wysoka, ponieważ w wielu przypadkach właśnie tyle potrafi kosztować jedna rzecz – wszystko zależy od tego o jakim rodzaju remontów mówimy. Z drugiej strony zawsze powinniśmy być przygotowani na to, że po drodze pojawi się jakiś nieoczekiwany wydatek, który nas zaskoczy.