You are currently viewing Tak czyni się odzyskiwanie danych z macierzy RAID
Digital City and cloud computing using artificial intelligence, 5g high-speed connection data analysis. Digital data network connections and global communication background.

Tak czyni się odzyskiwanie danych z macierzy RAID

Przywracanie danych z macierzy RAID Windows XP i Vista – Co to jest odzyskiwanie RAID?

photo
Odtwarzanie danych z macierzy RAID

Przywracanie danych z macierzy RAID Jeśli używasz komputera i masz zapasowy komputer, który nie jest częścią redundantnego systemu w przypadku poważnej utraty danych, to powinieneś rozważyć użycie odzyskiwania RAID. Byłoby bardziej zrozumiałe, gdybyś użył logicznej konfiguracji dysku w przypadku awarii dysku twardego, ale aby upewnić się, że wszystko działa dobrze po awarii, zawsze powinieneś spróbować skonfigurować Raid na zapasowym komputerze. W tym artykule omówimy kilka powodów, dla których warto z niego skorzystać.

Powierz odzyskiwanie danych z macierzy RAID 0,1 fachowcą.

Jeśli chodzi o odzyskiwanie danych z systemu Raid z dysków nadmiarowych, system Windows wykonuje wszystkie operacje automatycznie. Przywracanie danych z macierzy RAID Nie ma potrzeby korzystania z pomocy technicznej. Można po prostu wykonać niezbędne operacje na własnym komputerze za pomocą narzędzia do partycjonowania dysku systemowego Windows. Istnieją dwa rodzaje partycjonowania, które są możliwe na dysku twardym – macierze raid.

Tak odbywa się odzyskiwanie danych z macierzy RAID 0+1

Tradycyjne macierze dysków twardych składają się z jednego lub więcej dysków, które są podzielone na paski pod względem rozmiaru, a zatem są przeznaczone do przechowywania maksymalnej ilości danych. Są one idealne do odzyskiwania danych, ponieważ są w stanie przechowywać duże ilości danych i dlatego są dość niezawodne. Jeśli dyski ulegną awarii, można łatwo odzyskać dane. W porównaniu do macierzy RAID, system Windows Partycjonowanie dysku narzędzie nie jest w stanie odzyskać dane z macierzy cienkich dysków.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID w skuteczny sposób

Gdy zdecydujesz się na macierz zamiast odzyskiwania raid, trzeba będzie kupić dodatkową przestrzeń dyskową w celu zwiększenia całkowitej pojemności systemu. W tym miejscu efektywność RAID staje pod znakiem zapytania. Koszt utrzymania macierzy jest znacznie wyższy niż koszt utrzymania pojedynczej redundantnej konfiguracji dyskowej. Trzeba będzie dodać więcej dysków do komputera w porównaniu do tego, co trzeba by było zrobić, gdybyś używał Raid Managera. Kolejną wadą jest to, że dane muszą być zapisane na innym dysku fizycznym lub umieszczone na innym dysku w celu utworzenia macierzy RAID. Kolejną wadą jest to, że nawet jeśli dane znajdują się na jednym z dysków macierzy Raid, nie będą one w stanie pracować tak dobrze, jak można by tego oczekiwać, gdybyśmy korzystali z kontrolera Raid.

Główną zaletą macierzy Raid w porównaniu z kopiami zapasowymi na dyskach twardych jest to, że podczas pracy z nimi system może funkcjonować jako całość. W porównaniu z kopiami zapasowymi nie ma ryzyka utraty danych podczas pracy z tymi urządzeniami. Działanie może być kontynuowane tak długo, jak długo działa zasilanie i nigdy nie trzeba się martwić, że któryś z elementów ulegnie uszkodzeniu. Z odpowiednią ilością opieki i uwagi, można nadal obsługiwać pamięci masowej tak długo, jak chcesz.

Dobrym sposobem na zapewnienie sobie najlepszych rezultatów odzyskiwania danych z macierzy Raid jest skorzystanie z usługi odzyskiwania danych z przewodnikiem. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które niewiele wiedzą o macierzach Raid i nie są zaznajomione z procesem ich obsługi. Skorzystanie z usługi odzyskiwania danych z przewodnikiem może pomóc w przeprowadzeniu użytkownika przez proces i określić najlepszy sposób postępowania w przypadku napotkania problemów. Informacje są łatwe do prześledzenia i wszystko, czego potrzebujesz, będziesz miał na wyciągnięcie ręki, gdy skorzystasz z takiej usługi.

Zanim dasz do odzyskiwanie danych z macierzy RAID 0,1

Jednym z największych problemów z windows recovers, a także z większością odzyskiwania danych z dysku jest fakt, że można mieć wiele problemów z uszkodzonymi danymi. Mając zdolność do przywrócenia całego dysku twardego z powrotem do normalnego jest bardzo trudne zadanie dla większości ludzi. W wielu przypadkach, wszystko, co można myśleć o jest po prostu odzyskanie ważnych danych, które chcesz zachować bezpieczne. Jeśli okna cierpi uszkodzony plik odzyskiwania raid, to są szanse, że masz zamiar stracić dużą część tego, co masz i jedynym rozwiązaniem masz jest odtworzenie obrazu dysku, na którym dane zostały utracone.

Istnieje wiele innych opcji, które można rozważyć w przypadku poważnej awarii macierzy dyskowej. Jedną z najlepszych jest tzw. mirroring, który doskonale sprawdza się w przypadku odzyskiwania danych z macierzy raid. Można utworzyć lustrzane odbicie dysku twardego lub napędu, podłączając macierz do maszyny pomocniczej. Druga maszyna powinna być wyposażona w zwykły dysk twardy lub dysk raid zawierający kopię danych. W przypadku awarii pojedynczego dysku i możliwości uzyskania obrazu dysku, druga maszyna zostanie po prostu uruchomiona w celu replikacji danych. Jest to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy mają ograniczoną ilość wiedzy technicznej, ale nadal chcą zachować możliwość dostępu do swoich danych w przypadku katastrofy.